Yargıtay


No Image

Telekulak iddialarına çarpıcı rakam

Telekulak iddialarına çarpıcı rakam: “CNN TÜRK’te Rıdvan Akar’ın sunduğu Gündemin Rengi adlı programa konuk olan CHP’nin Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, telekulak iddialarıyla ilgil olarak inanılmaz rakamlar verdi. 300 milletvekili, 3 bin hakim ve 613 gazetecinin dinlendiğini iddia eden Seyhan, dinlenen gazetecilerden birinin adını da verdi.” (Via CNN TÜRK.)

No Image

Kocakulak yargıyı dinliyor

Kocakulak yargıyı dinliyor: “- MESUT HASAN BENLİ TİB’deki inceleme, yargının telekulak kıskacında olduğunu ortaya çıkardı. Yargıtay ve İstanbul Adliyesi santrallarının yanı sıra İstanbul Başsavcısı Engin Adalet Bakanlığı’nın isteğiyle dinlenmiş” (Via Radikal-Rss(Türkiye).)


No Image

Bianet: TİB, Yargıtay’ı Dinlememiş

TİB, Yargıtay’ı Dinlememiş: “TİB Başkanı Fethi Gümüş, Yargıtay’a ait telefonların hakim kararı bulunmasına rağmen dinlenmediğini, Sincan 1 Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla TİB’de yapılan inceleme sırasındaysa ‘tüm isteklerin karşılandığı’nı savundu.” (Via Bianet :: Bianet.)No Image

Yargıtay’ın da dinlendiği kesinleşti!

Yargıtay’ın da dinlendiği kesinleşti!: “Yargıtay’ın telefonlarının dinlendiği ortaya çıktı. Yargıtay’a ulaşan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı raporuna göre, Yargıtay santrali dinlendi. Bu, santrali kullanan 250 hakim ve savcının telefon konuşmalarının dinlenmiş olabileceği anlamına geliyor.” (Via CNN TÜRK.)


No Image

Yargıtay: “Dinleme varsa takipçisi olacağız”

Yargıtay: “Dinleme varsa takipçisi olacağız”: “Yargıtay’daki tüm hakimler dinleniyor mu? Bu çok önemli iddiaya Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker cevap verdi. Yargıtay’ın telefonlarının dinlenebilmesi için Birinci Başkanlık Kurulu’nun izni ve bu yönde karar olması gerektiğini belirten Gerçeker, ‘Yargıtay ile ilgili bir dinleme varsa takipçisi olacağız’ dedi. Yargıtay Başkanlar Kurulu’nun saat 13.30’da toplanacağı açıklandı.” (Via CNN TÜRK.)