Youtube yasağına yeni imaj – Hürriyet

Youtube yasağına yeni imaj – Hürriyet

22.11.2008

5 Mayıs’tan bu yana kapalı olan Youtube’un görüntüsünü zaten unuttuk. Ama Telekomünikasyon Kurumu Youtube’un yasak sayfasının görüntüsünden sıkılmış olacak ki yeni bir tasarımla karşımıza çıktı.

5 Mayıs’tan bu yana Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin aldığı yasak kararından bu yana Youtube’un ana sayfasını göremiyoruz. Bildiğiniz gibi Youtube’a her girmeyi denediğimizde karşımıza sevimsiz yazılarla yazılmış mahkeme kararları çıkıyor. Telekomünikasyon Kurumu’da bu görüntüden sıkılmış olmalı ki ceza kararlarını yazıldığı sayfaları değiştirmeye karar vermiş.

Yeni tasarım eskisine göre çok daha renkli. Mor ve mavi renklerin hakim olduğu sayfa, bu sayede çok daha ilgi çekici olmuş. Eminiz ki Youtube’a girmek isteyen insanlar bu yasak sayfasında çok daha uzun süre geçireceklerdir. Yalnız bu sayfanın okunurluğu Youtube’a mı gidiyor, Telekomünikasyon Kurumu’na mı gidiyor bir bilgimiz yok.

Yalnız yasaklamalar bu hızla giderse Telekomünikasyon Kurumu en çok okunan sayfalara sahip olacak. Bu nedenle bizce daha fazla çalışıp farklı tasarımlar ortaya çıkarmaları gerekli ki bizde bu yasak sayfalarına bakıp ‘ Acaba Dünya’da neler oluyor’ diye rahatlıkla hayaller kurabilelim.

Be the first to comment on "Youtube yasağına yeni imaj – Hürriyet"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.