izleme

No Image

Bianet: Orgeneral Başbuğ’un Ses Kaydı İnternette – Bianet

Bianet: Orgeneral Başbuğ’un Ses Kaydı İnternette MGK Toplantısı öncesinde yayınlanan ses kaydında Genelkurmay Başkanı ‘İçimizdeki çürükler yüzünden bilgi sızıyor’; ‘Sanmayın ki olayları uzaktan izliyoruz, herşeyin bir zamanı var’ diyor. TSK kaydın Başbuğ’a ait olduğunu doğruladı. İstanbul – BİA Haber Merkezi 19 Şubat 2010, Cuma Milli Güvenlik Kurulu toplantısına saatler kala Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ’un bir ses kaydı İnternette yayına…

Devamını okumak için

No Image

Radikal: Sonunda Başbuğ’u da dinlediler

Sonunda Başbuğ’u da dinlediler / Türkiye / Radikal İnternet İlker Başbuğ da yasadışı yollarla dinlenen isimler arasına katıldı. Radikal, 20/02/2010 01:12 Genelkurmay Başkanı Başbuğ’un, ‘bilgi sızdırma’ konusunda konuşurken gizlice ‘kayda alındığı’ ortaya çıktı. Başbuğ’un kayıtları internete düştü. Genelkurmay: Yurtdışındaki konuşma İSTANBUL – Sonunda bu da oldu ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un bir ortamda askerlere hitaben yaptığı anlaşılan konuşmasının ses kaydı…


No Image

‘Telekulak’a Kaçmaz takibi

‘Telekulak’a Kaçmaz takibi: “Sincan Hakimi Osman Kaçmaz, ‘telekulak’ iddialarıyla ilgili Emniyet, MİT ve İletişim Başkanlığı yöneticileri hakkında verilen takipsizlik kararını kaldırdı. ‘Telekulak’ı tespit eden Kaçmaz, sorumluların yargılanmasını istedi.” (Via NTVMSNBC.com: Türkiye.)


No Image

Vatan: Yasadışı kayıt dilekçeyle silinebilir

Yasadışı kayıt dilekçeyle silinebilir: “Yasadışı kayıt dilekçeyle silinebilir Kenan BUTAKIN / VATAN HABER MERKEZİ Türkiye’de, GSM şirketlerinin tüm görüşme ve SMS trafikleri ile baz istasyonu bilgilerini geriye dönük 5 yıl saklanmasına tepkiler çığ gibi devam ediyor. ’Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliği’nde verilerin kayıt altında tutma süresinin sadece 1 yıl olduğu belirtilmesine rağmen, uygulama 5 yılı kapsıyor. Konuyla ilgili olarak…


No Image

GSM kayıtları 5 yıl saklanıyor!

GSM kayıtları 5 yıl saklanıyor!: “ Ergenekon davasıyla birleştirilen Danıştay saldırı ve bir cinayet davasıyla birlikte, Türkiye’deki GSM operatörlerinin iletişim kayıtlarını 5 yıl süreyle saklı tuttuğu ortaya çıktı. ‘Peki bu durum yasal mı?’ sorusuna Doç. Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu yanıt verdi. “ (Via NTVMSNBC.com: Türkiye.)


No Image

Telefon dinlemek için devlet olmaya gerek yok! – İSMET BERKAN

Telefon dinlemek için devlet olmaya gerek yok! – İSMET BERKAN: “İddianameden 2. Ergenekon iddianamesinin eklerinde ilginç belgeler var. İnternet trafiğini takip için üç cihaz satan bir işadamına dair dosyadan ulaşılan bilgi: Bir Hint şirketi, casusluk malzemeleri satıyor. Bunlardan biri, bir yarı aktif GSM izleme istasyonu. Alet, etraftaki baz istasyonlarıyla bağ kuruyor ve bunlar üzerinden geçen ses ve SMS trafiğini izliyor….


No Image

“Dinleniyorum” paranoya değilmiş!

“Dinleniyorum” paranoya değilmiş!: “Telefon dinleme polemiği toplumda artık bir paronaya dönüşmüş durumda. Ama ortaya çıkan bir rapor bu paranoyaların gerçek olduğunu gösteriyor. Yani birileri bizi yasadışı olarak gerçekten dinliyor. Hem de devletin en üst makamlarına kadar. İşte Ergenekon savcıları tarafından kaleme alınan o tarihi rapor.” (Via CNN TÜRK.)


No Image

Gizli Dinleme Esastır

Gizli Dinleme Esastır: “Herkes haberleşme hürriyetine sahiptir ve haberleşmenin gizliliği esastır. Ancak Türkiye’de herkesin muhaberatı çok açıktır ve artık gizli dinlemenin yasallığı esastır.” (Via Son Bianet Haberleri.)


No Image

Court verdict on wiretapping may be problematic for Ergenekon prosecutors

Court verdict on wiretapping may be problematic for Ergenekon prosecutors: “A recent decision by the Supreme Court of Appeals which held that legal recordings of phone conversations cannot be entered as evidence if they are not supported by other facts may influence the prosecutors who have been investigating Ergenekon — a crime network with links to the state, including the…


No Image

Yasal dinlemeyi delil saymamak suçluların altına Ferrari vermektir

Yasal dinlemeyi delil saymamak suçluların altına Ferrari vermektir: “İtalya’daki ‘Temiz Eller’ operasyonunun Savcısı Antonio Di Pietro, telefon dinlemeyi delil olmaktan çıkarmanın ‘suçluların altına Ferrari çekmek’ anlamına geleceğini söyledi. Brüksel’de Zaman’a konuşan Di Pietro, telefon dinleme hakkının adlî makamlardan alınmasının ‘çok vahim bir hata’ olacağını vurguladı.” (Via Zaman :: Anasayfa.)